Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ameline Limestone

In jos 
AutorMesaj
AMELINE LIMESTONE
Slujnica reginei
Slujnica reginei



Mesaje : 15
Data de înscriere : 10/10/2009

Foaie de personaj
Rang social: Slujnica
Galbeni: 0 galbeni

Ameline Limestone Empty
MesajSubiect: Ameline Limestone   Ameline Limestone Icon_minitimeSam Oct 10, 2009 2:12 pm

Nume: Limestone
Prenume: Ameline
Varsta: 20
Ochi: Verzi
Par: satena
Inaltime: 1.75 m
Rang social: Slujnica reginei
Aspect fizic:inalta, parul lung, castaniu, ochii verzi
Caracter: draguta,amabila si dornica sa ajute.
Poza:
Ameline Limestone Ameline2
Despre ea:
Ameline este una dintre cele trei fiice ale generalului. Ea este mezina. Regele avand o relatie de prietenie cu generalul, Amelline cand a implinit varsta de 14 ani a fost luata in slujba regelui si a reginei. La varsta de 16 ani este pusa ca slujnica a reginei.

Mama: Limestone Irieerris
Tata: Limestone Quogeon

Ameline este mezina familiei Limestone. Mai are 2 surori mai mari cu 1 si respectiv 2 ani. Surorile sunt urori vitrege. Mama ei naturala a murit la nastere iar mama vitrega Irieerris este o vrajitoare. Ameline s-a nascut in a cincea zi din saptamana,ziua lui Venus, ceea ce insemna mult noroc in dragoste si in viata acesteia.
Se certa mai mereu cu mama sa din cauza unor subiecte banale si asta din cauza mamei vitrege caare nu era de acord in multe privinte cu Ameline.
Primii 16 ani a avut de indurat multe. Chiar dupa ce a implinit varsta de 14 ani, tatal ei s-a dat pe bautura iar mama vittrega se purta din ce in ce mai urat cu ea.
Cea mai buna prietena a ei este Morrigan cu care s-a intalnit exact in ziua cand implinea 16 ani. Irieerris l-a vrajit pe Quogeon hipnotizandu-l si ordonandu-i sa o duca pe Ameline in padure si sa o lase prada animalelor salbatice. Acolo a fost gasita de catre un servitor al reginei si dusa catre palat insa cum acesta mai avea de dus si niste saci cu grau la moara s-au abatut pe acolo. Ameline a intalnit-o accolo pe Morrigan cu care a discutat cam tot timpul cat tatal ei macina graul pentru regina. Dupa ce acesta a terminat de facut faina, suspusul regelui a incarcat faina in caruta si a luat-o pe Ameline cu el spre palat. Cand au ajuns la palat in prima luna a fost simpla servitoare insa datorita inteligentei sale si sfaturilor pe care le dadea celorlalti a fost avansata la rangul de slujnica a reginei.
Sus In jos
AMELINE LIMESTONE
Slujnica reginei
Slujnica reginei



Mesaje : 15
Data de înscriere : 10/10/2009

Foaie de personaj
Rang social: Slujnica
Galbeni: 0 galbeni

Ameline Limestone Empty
MesajSubiect: Re: Ameline Limestone   Ameline Limestone Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 5:34 am

Extras din jurnalul Amelinei

Era o zi de vara. Ma plimbam prin oras in Piata Centrala cu gandul de a imi cumpara cate ceva fructe. Asteptand la rand ascult o conversatie intre cativa negustori de la tarabele vecine. Ajunsa la palat cu fructele le las in camera mea apoi ma duc sa o caut pe regina. nu era in sala tronului insa o gasesc intr-un living stand pe fotoliu i cititnd o carte.
-Maiestate, scuzati-mi deranjul insa am ceva important de spus.
Dupa ce regina mi-a dat acceptul i-am spus:
Maiestatea voastra, cred ca ar fi vremea sa puneti muncitorii sa construiasca un drum care sa uneasca satul Tyneham cu drumul principal care ajunge aici in capitala la Piata Centrala. Azi am intalnit in piata negustori care vin de acolo si se plangeau de faptul ca pana la drumul principal, parcurg prin pamant si praf vreo 30 de kilometri iar dupa fiecare ploaie sunt nevoiti sa faca fata noroiului.
Dupa discutia avuta cu regina m-am dus in cmera mea si m-am apucat si eu de citit o carte pe care o imprumutasem din biblioteca palatului.
Sus In jos
 
Ameline Limestone
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» AMELINE LIMESTONE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Sediul general :: Prezentare personaj-
Mergi direct la: